PARTICIPANTS



  • Aidan Strathearn (University of St Andrews)
  • Aidan Marc Strathearn (University of St Andrews)
  • Alejandro Gonzalez-Tudela (Max Planck Institute für Quantenoptik)
  • Aurelia Chenu (Massachusetts Institute of Technology)
  • Ameneh Sheikhan Soudani (Bonn University)
  • Ángel Rivas (Universidad Complutense de Madrid)
  • Angelo Russomanno (Scuola Normale Superiore (Pisa) and ICTP (Trieste))
  • Animesh Datta (University of Warwick)
  • Antonio Urbina (Universidad Politécnica de Cartagena)
  • Armando Pérez (Universidad de Valencia-)
  • Artem Strashko (University of St Andrews)
  • Aurelien Perrin (Paris 13)
  • Benjamin Yadin (University of Oxford)
  • Brendon William Lovett (University of St Andrews)
  • Bruno Tomasello (Institute Laue-Langevin)
  • Christian Gogolin (ICFO)
  • Conor Stevenson (University of St Andrews)
  • Dale Scerri (Heriot-Watt University)
  • Edmund Thomas Owen (Heriot-Watt University)
  • Eduardo Mascarenhas (EPFL)
  • Elvira Romera (Universidad de Granada)
  • Erez Zohar (Max Planck Institute for Quantum Optics (MPQ))
  • Francisco Perez-Bernal (Universidad de Huelva)
  • Gerard Higgins (Stockholm University)
  • Germán J de Valcárcel (Universitat de València)
  • Geza Toth (University of Basque Country)
  • Giuseppe Di Molfetta (Aix-Marseille Université & Laboratoire d’Informatique Fondamentale)
  • Giuseppe Vitagliano (University of Basque Country)
  • Guillermo Romero (Universidad de Santiago de Chile)
  • Helen Cammack (University of St Andrews)
  • Iannis Kominis (University of Crete)
  • Ivette Fuentes (Universität Wien)
  • Jannis Klaus Joger (University of Amsterdam)
  • Jaroslav Novotny (CTU Prague)
  • Javier Prior (Universidad Politécnica de Cartagena)
  • Jiri Maryska (CTU Prague)
  • Jorge Casanova (Ulm University)
  • Juan José García Ripoll (IFF – CSIC)
  • Julien Despres (Fabry, Institut Optique Graduate School)
  • Krzysztof Jachymski (Universiy of Stuttgart)
  • Lea F Santos (Yeshiva University)
  • Luis Alberto Correa Marichal (The University of Nottingham)
  • Manuel Pino Garcia (Rutgers University)
  • Manuel Calixto (Universidad de Granada)
  • Marco Cianciaruso (The University of Nottingham)
  • Mark Thomas Mitchison (Ulm University)
  • Martin Malachov (CTU Prague)
  • Matthias Müller (University of Florence)
  • Miguel Ángel García March (ICFO)
  • Miguel Ortuño (Universidad de Murcia)
  • Miklós Kornyik (Wigner Research Center)
  • Moshe Goldstein (Tel Aviv University)
  • Muhammad Ahsan Zeb (University of St Andrews)
  • Myung-Joong Hwang (Ulm University)
  • Nahual Carlos Sobrino Coll (Universidad de Granada)
  • Obinna Abah (Queen’s University of Belfast)
  • Pablo Arrighi (Aix Marseille Université)
  • Pelayo Fernández Acebal (Ulm University)
  • Peter Kirton (University of St Andrews)
  • Ricardo Puebla (Ulm University)
  • Santiago Oviedo-Casado (Universidad Politécnica de Cartagena)
  • Simone Montangero (Ulm University)
  • Simone Felicetti (Laboratoire Materiaux et Phénomènes Quantiques)
  • Slimane Zaim (University of Batna 1)
  • Stefano Gherardini (University of Florence)
  • Toumiat Amor (Physics Department – Constantine University 1)
  • Valentina Parigi (Laboratoire Kastler Brossel)
  • Victor Mukherjee (Weizmann Institute of Science)
  • Zoubir Dahmani (University of Mostaganem)